DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 19.01.2010 17:06:09 

Yorkširský teriér Beky

Deníček

2009

Červenec

Léto je v plném proudu i když to tak vůbec nevypadá. Panička je stále doma - prý má prázdniny nebo co to říkala. S Jenny mi odjeli v červenci na týden pryč. Prý na výcvikový tábor. Původně jsem tam měla ject já, ale to ještě panička nevěděla, že bude mít Jenny. Jsem moc ráda, že mě z toho Jenny vysvobodila. A co jinak? S Jenny je sranda - pořád si hrajem a navzájem si krademe granulky, hračky a klacíky co venku najdem. To by jste měli vidět, jak mě přerostla!

6.7

Včera mě panička koupala a dnes ráno mě česala. Nechápala jsem z jakého důvodu, ale nemusela jsem dlouho čekat a bylo to. Šla jsem na střihání! Páníčci mě přinesli k jedné paní a ta mě bez mého svolení vzala a začla šmikat. Páníčci mi odešli a já se moc moc bála. Za dvě hodinky si pro mě přišli a já měla nový letní sestřih. Jenny mi ho záviděla, ale hned jsem jí upozornila, že to není nic hezkého. Fotografie dodáme.

Červen

Dlouho jsme se neozvali, ale udála se jedna velká věc! Jednoho dne a to 4.6 se u nás objevil vetřelec. Malé štěně! Jmenuje se Jenny a je to fenečka zlatého retrívra. Teď už je o něco větší než já a hrozně si na mě dovoluje! Pořád mě otravuje e bere mi hračky. Já jí ale vždy ukážu, komu to tu patří .

Březen

Ta holka tomu dala, takovou dobu se neozvala! Vše musí napravit. V březnu nám pomalu začal slízat sníh a to jsem byla moc ráda. Sluníčko svítí a já se můžu vyvalovat venku jak dlouho chci. S pěným počasím přichází bohužel i klíšťata. Páníčci jich na mě našli už několik, naštěstí vždy ještě lezli. S holkou pečlivě pilujeme agilitky. Moc mi to jde ;-). Na stránkách je nový rubrika Videa, kde můžete shlédnout ukázku. Jinak dnes - 13.dubna jsou Velikonoce a proto Vám všem přeji jejich hezké prožití ;-)

2008

Prosinec


V prosinci jsem oslavila své již třetí narozeniny a to 27.12. Abych nepředbíhala, nejdřív byli Vánoce. Asi jsme byla moc hodná protože dárečků jsem dostala mnoho. Blikací obojek aby mě páníčci na zahradě večer viděli, mističku ve který je vytlačená korunka jako pro princeznu :D , novou pískací hračku, které už bohužel chybí ucho a prodělala operaci mozku :D, plyšáčka který je kupodivu celý, krásný míček a hlavně hromadu pamlsků. Od různých žvýkacích kostiček, přes čokoládky a měkké pochoutky až po psí salámek. Dárky mě opravdu bavilo vybalovat a že nebyli moje vůbec nevadí.
Tři dny po Štědrém dnu jsem měla narozeniny jak už jsem se zmínila. Dostala jsem krásný dortík, který jsem samozřejmě snědla a také hračku "buřtíka", míček který miluju, kostičky na čištění zoubků, jogurtové dropsy, tyčinky a měkké plátky na žvýkání. Tady je přáníčko od Alfíka a Marcely - velice děkujem >>> 
  Několik dní po narozeninách byl Silvestr.  Naštěstí ho zvládám v pohodě, takže žádné prášky apod. nepotřebuji, což je panička moc ráda. Ve fotogalerii Prosinec 08 naleznete mnoho fotek z Vánoc a narozenin. 

14.12

Ahoj kamarádi. Venku je zima, vítr, ale sníh nikde :(. To je velká škoda. Za pár dnů budou Vánoce a prý toho má holka pro mě hrozně moc :D.  Už se těším. Čerti mě neodnesli a asi jsem byla hodná. Dostala jsem tyčinky, psí čokoládku a psí salámek. 27.12 oslavím své třetí narozeniny. Holka dala nové úvodní foto, tak snad se Vám líbí.

Listopad

AHoj kamarádi. V listopadu jsme byli v Praze na MVP (mezinárodní výstavě psů) Tam bylo pejsků ! Já jsem tam jasně že nemohla chybět a byla jsem moc hodná. Vůbec jsem neštěkala, jen jsem koukala :D. Byli tam obrovský vlkodavové a když jsme se k  jednomu přiblížily, chtěl mě očuchat, ale já jsem mu utekla :D. Vždyt měl hlavu velkou, jako jsem já celá, tak kdo by se nebál :D. Také mi přišla hračka za body z hafici.cz . Holka objevila nový portál (libimesevam.cz  - kdyby jste se také registrovali, budeme rádi, když napíšete, že Vás přidrápla Enjie) kde sbírá drápky a ty může vyměnit ze různé věci. Sbíráme každý den. Už se těším až mi holka něco objedná :D. V listopadu napadlo trošku sněhu a hned jsem nosila oblečky. Mám dva nové - teplákovku a vestičku tommi :D. Jsem fešanda. Tak zatím ahoj kamarádi :D

Říjen

Ahoj kamarádi. Já vím, že se o to tady holka moc nestará, ale já jí k tomu časem dokopu :D . Sluníčko už nám nesvítí, brzo je tma. Začala jsem hrozně moc papat. Jídlo se stalo mojí nejoblíbenější čiností z čehož nemá vůbec nikdo radost. To nechápu :D. V litopadu se prý pojedeme podívat na mezinárodní výstavu psů. Už se těším až si tam zaštěkám  :D. Holka objevila stránku, kde si každý měsíc můžete zdarma objednat pamlsky nebo nějakou maličkost tak objednává :D. Tak zatím papa kamarádi
Srpen

Moji kamarádi. V srpnu jsem byla na chatě. Moc se mi tam líbilo. Počasí bylo ošklivé. Pořád mi domů chodí vzorky papání :-). Máme jich hrozně moc a určitě si také objednejte. Vše je zdarma :-). Jinak mám novou pískací hračku, agilitky už mi jdou hrooozně moc. Jsem šikulka :-). Jinak je pořád vše jako dřív. Musím holce vynadat, vůbec mě nefotila, takže máme jen pár srponových fotek. Koukněte se do fotogaleri. Pápá

18.července
Jsou sice prázdniny, ale počasí není vůbec prázdninové! Nesvítí sluníčko, není teplo, prší, je zataženo no prostě fuj! Na procháky sice chodíme, ale nejsou tak hezké. Holka mi začala čistit zuby, jenomže jsem rychlejší než ona, takže když mi kartáček strčí do pusy, pasta je pryč . Mám novou hračku také na čištění zubů s mentolovou příchutí. Není to kostička na žvýkání, ale opravdu ochucená hračka. Moc ráda jí koušu, lížu nebo používám jako drbátko zádíček. Paničky kamarádka si pořídili nové štěně rhodeského ridgebacka. byla jsem s ním na procházce, ale on si chtěl pořád hrát tak jsem ho chtěla kousnout. No raději spolu půjdeme na procházku až když povyroste. Dám Vám sem jeho fotku, fotku hračky a kartáčku s pastou, ale to až po skončení července. Jinak zatím ahoj kamarádi a jdu si mezi mé přátelé přidat nové kamarády.

Začátek července

Jsou prázdniny a tak jsou holka s klukem doma.Každý večer chodíme na procházky a cvičíme.V agilitách jsem se už zlepšila.Srst už mi vyrostla a tak už nevypadám tolik na kluka.Sluníčko tento týden moc nesvítí, ale snad se to zlepší.Zatím ahoj kamarádi a užívejte si sluníčka

17-18.6

Koťátka už našla nové majitele.Snad se budou mít dobře.Holka je nemocná,tak se spolu celý den válíme v posteli a to se mi mooooc líbí.Za pár dní jim začnou prázdniny,tak nebudu doma sama.   Budeme chodit na dlouhé procházky.
Abych nezapoměly,mám nový letní sestřih.Paní holička mi ustřihla culíček i když jsme jí řekli,že ho chceme nechat.Páníčci si ze mě dělají srandu,že mají doma kluka.No,prostě to paní holička odflákla,tak příště půjdu jinam.
Jinak Fíbí je tu skoro pořád a má nový sestřih taky na kluka.Chudince Fíbínce musel pan veterinář vytrhnout zoubek,protože jí nevypadnul.Teď už je to ale v pořádku.

Květen

Na začátku května jsme do Prahy do zoo.Páníčci mě vzali s sebou a jak jsem byla hodná!Vůbec jsem neštěkala i když jsem vyděla takovích pejsků a zvířátek.Byla jsem na návštěvě u Fíbí a také jsme našli na seně dvě malá koťátka.Jmenují se Koki a Duffy.Nemám je moc v oblibě,ale holka se o ně stará.Nezůstanou u nás však dlouho,protože by utekli,proto jim hledáme nové majitele.Ve fotogalerii Květen 2008 naleznete fotky.

Duben

Konečně začalo být teplo a já mohla lítat venku.Skoro každý víkend tu byla Fíbí.Agility už nám jdou moc dobře.Páníčci mě musí objednat k holičce a půjdu na píchanec.Snad to bolet nebude.Jinak je všechno pořád stejné.Tak zatím všichni moji kamarádi ahoj!

Březen,začátek dubna

V březnu tu byla už po druhé Fíbí.Je to yorkšírka rodiny naší sestřenice.Je jí 9 měsíců a je to malý ďáblík.Vycházíme spolu moc dobře.Jestli chcete vidět Fíbí na fotkách,koukněte se do fotogalerie.V březnu byli také Velikonoce,které moc neslavíme.První víkend v dubnu přijela zase Fíbí.Bylo hezky a tak jsem si spolu hráli na zahradě.

2007

27.12 2007-NAROZENINY

Oslavila jsem své druhé narozeniny.Dostala jsem dortík,dárečky...Určitě se koukněte na fotky do fotogalerie.

24.12 2007

Začal prosinec.Dostala jsem adventní kalendář,aby mi rychleji utíkalo čekání na Vánoce.Každý den jsem dostala jednu dobrůtku z okínka a když jsem dostala poslední.Nastali Vánoce.V obýváku se nám objevil strom,na který všichni dávali míčky,řetězy,dobrůtku...No,vůbec to nechápu.A nastal večer.K večeři jsem nedostala granulky jako to  je pokaždé,ale dostala jsem kuřecí masíko.Mňam!Po večeři jsme šli  ven a když jsme přišli,co nevidím!Pod stromečkem byli samé zabalené věci!Moc se mi líbilo kousání papírů a stužek co na dárkách byli!A taky jsem dostala dárečky!Delfínka a strašidlo na hraní,dobrůtky a nový obleček!A jak je teploučký!Ale pak už jsem byla ospalá,tak jsem lehla a spala!(fotky ve fotogalerii)

16.10 2007

Dneska jsme byli na hrozně dlouhý procházce.Byl s námi i Endy a jak je krásně ostřihaný!Nejprve jsme šli po trávě a potkali jsme několik koní.Museli jsme přeskočit potok a zase tráva.Dále jsme pokračovali po cestě,okolo rybníka a lesa.Když jsme tohle všechno ušli,museli jsme jít po silnici.To jsme šli asi 30 min.Procházka byla velice namáhavá a trvala asi 2 hodiny.Vážně!A já šikulka jsem to všechno uťapala!Tu procházku jsme nazvaly nekonečná cesta,a tak se nám zalíbila,že určitě půjdeme někdy znova na tuto dlouhou procházku!

9.9 2007

Ahoj.Holka říkala že Fíbinka je hezká.Já jí ještě neviděla,protože nemá ještě všechny očkování,ale doufám že už brzy přijede.Holka a kluk mi začali chodit do školy,tak jsem někdy sama doma .V pátek byl u nás na návštěvě Endík.Byli tu asi 2 hodiny a celou tu dobu jsme se honily.Okolo stolu,okolo židlí,běhaly jsme z místnosti do místnosti...No,prostě jsem se prý zblázniliKdyž odešel Endy domů,dlouho  jsem spala...

26.8 2007

Dneska jsem si po obědě tak lítala po zahradě a z nenadání jsem skončila ve vaně.To se mi nelíbilo,ale držet jsem musela.Tak mě pořádně šamponem vydrhli,usušili a zase jsem mohla venku běhat.Máme nové foky a co nejdřív vám je sem dám.Pac a pusu Bekulka.

 

Dneska 26.8 2007 si jela teta,strejda a sestřenice pro štěňátko yorkširského teriéra.Dali mu jméno Fíbí a je prý moc nádherná!Už se moc těším až se na ni pojedu podívat,nebo až oni přijedou sem.No,jsem zvědavá jak budu na tu malinkou čertici reagovat.


18.8 2007

Po obědě jsme jeli na chatu za babičkoua šli jsme na houby.Mě vzali s sebou!Hrozně se mi v lese líbilo,protože jsem tam byla poprvé,až na to,že se mi na chlupy pořád chytali větvičky.Hopsala jsem jak zajíc,čuchala,hrabala,běhala...Žádnou houbu jsem sice nenašla,ale to mi nevadí,protože bych jí neměla ani kam dát.Ani košíček mi nedali.Stejně moc hub nerostlo.Když jsme přišli na chatu,hupsla jsem na gauč a už jsem spala.Doma jsem pak lítala chvíli na zhradě,ale stejně jsem se jen tak válela.Prostě mě ty houby nějak zmohli...

17.8 2007

Když jsem se dneska k večeru venčila,na obloze přímo nad námi letělo něco hrozně velikého a hlasitého!Všichni to pozorovali a na mně úplně zapoměli!Pak mě nemohli najít!Nikde jsem nebyla!Holku napadlo,že jsem možná vběhla domu,protože byli otevřené dveře.Rychle tam běžela a našla mě v koutečku,ve kterém jsem se klepala strachy.A jak dlouho!Naknec jsem ale usnula a bylo to v pořádku.Dozvěděla jsem se,že ta věc byl balon.Velký balon.Já jen doufám,že už nad námi nikdy nepoletí.


5.8 2007

Zase jsem byla na chatě.Žádný pejsek tam bohužel nebyl,ale já běhala bez vodítka.To jsem šikula co?!Pořád jsem honila míček.To se mi moc líbilo.No,ale byla jsem ráda,když jsme jeli domů.

4.8 2007

Na zahradu dneska přijelo takovích lidí!!!Asi osmdesát.Páníčci tam měli nějakou velkou akci(už po třetí)se sousedama.Prostřihli plot a já jim tam pořád utíkala.Přijeli tam ale i nějací psy.Maltezáček Šiška,pudl Bertík a yorkšírek Fíbí(píše se to Pheobe).Já jsem  si Fíbí zamilovala.Byla tak malinkatá.Večer jsem se pořád klepala,protože byl rambajz,ale jak přestal,byla jsem v pohodě(až moc v pohodě,chtěla jsem si pořád hrát)

PS:Půjčili jsme si foťák,tak máme fotky.Dokonce i Fíbí.Jenom ho musíme nabít a dát do počítače.

30-31.7 2007

Ahoj.V pondělí jsme jeli do Prahy za babičkou.Jak jsem jí uviděla,začala jsem jí blízat(to já ráda).Potkala jsem tam takovích pejsků!!!Mezi nimi byli i nějací yorkšírci.V úterý jsme zase jeli prý kvůli mně domů,protože jsem se těšila na naší zahradu a ne procházkách na vodítku.

29.7 2007

Ráno jsme jeli k babičce a dědovi na chatu.Sousedé,měli velikého psa.Bafa.Byla to border kolie,a nebyl jí ani rok.Pořád mě očuchával a chtěl si hrát.Jenomže já jsem se bála.Na chatě jsem byla hodná.Běhala jsem bez vodítka i přesto,že chata není oplocená a poslouchala jsem.Aby jste chápali:já nechodím na procházky bez vodítka,všichni se bojí,abych neutekla.Pořád jsem na Bafa dorážela.To jsem prostě já.No prostě se mi na chatě líbilo a doma jsem pak hned usnula...

28.7 2007

Po obědě mi páníček,holka a panička odjeli pryč.Kluk nechtěl jet,tak jsem taky nejela,prý by mě to stejně nebavilo.No,alespoň jsem byla na zahradě.Přijeli až večer a říkalí že byli na výletě v Telči.Půl hodiny jsem je výtala!Podívali se prý na zámek,ale vůbec nevím co na takovém zámku dělali.Ale jedna věc je hlavní:panička stihla ,,doběhnout''do frcu,kde mi koupila nádherného plyšáčka.Trochu jsem ho pokouslala a okousla,a zase je všechny výtala.

25.7 2007

Po obědě,mě holka dala do auta a zase jsme někam jeli.Když jsme zastavili,a vystoupily,všude za plotem byli krásní pejsci.Dokonce i jeden york.Byl hrozně malinkatý.Pořád jsem netušila,co tu asi budu dělat.Holka mi pořád říkala:Bekynko,ty budeš ale krásná.Než jsem si to ale uvědomila,už jsem byla na holičském stole.Nejdřív se páníček z holičkou na něčem domlouvali,ale pak mě začala stříhat.Nejdří tělo,pak nohy a nakonec hlavu.Panička chtěla zkusit,jak bych vypadala z krátkými chlupy na hlavě,tak mi je holička taky ostříhala,tak aby mi stáli nahoru.Ale nestojí.Taky jsme se dozvěděli,že tem nalinkatý yorkšíreček se jmenuje Verunka.Stejně vypadám hezky.Musím vám sem dát co nejdřív nové fotky.Pusu posílá Beky

PS:Foťák nám už sice funguje,ale fotky do počítače dát nejdou.Snad na to nějak přijdeme

23.7 2007

Dneska jste měli vydět co jsem na procházce zažila!!!No začnu od začátku.Jako pokaždé jsme se sešli z Endíkem a vyrazily.Šli jsme kolem rybníka,a potom kolem školy.Zahly jsme do jedné ulice,kde mají taky yorkšírka.Pořád jsme ho z Endíkem očuhávali a já jsem nechtěla jít dál.No nakonec jsem musela.Když jsme se loučili,najednou ten yorkšírek přeběhl silnici a byl u nás!!!Já jsem ho pořád čuchala,ale holka ho taky pozanal a rychle ho chytla aby jí prý neutek.Donesla ho tedy domů,ale vůbec se mu nechtělo.No,nakonec svého páníčka poslechl.Byl hrozně rád,že se mu nic nestalo.Dozvěděli jsme se,že má jméno Rasty.Tak vznikl můj nový yorkšírský kamarád Rastík.Od té doby,pořád chodíme kolem,aby jsem ho alespoň zahlédla.Pac a pusinku posílá Bekulka.

16.7.2007

Je pořád takové teplo!!!No prostě hrůůůza!!!Byla jsem zase pořád venku,nechtěla jsem vůbec papat oběd,ale stejně jsem si nakonec dala.Pořád jsem jenom pila a pila,ani na procházku jsme večer kvůli teplu nešli.Už jsem dlouho nevyděla Endíka.Ach joUž se na něj tááákhle těším.No,jinak jsem se zase koupala,běhala jsem,pila jsem,hrála si...Těď už jsem ale tááák ospalá že jdu spát.Pac a pusu Bekynka.

15.07.2007

Haf,poslední dobou jsem nezažila nic nového,proto jsem do deníčku psala naposled 8.7.

 

Dneska bylo tááák veliké teplo(no přímo vedro),že jsem se dokonce i koupala.V bazénu!!!Holka mě vzala do náruče a držela mě tak,abych mohla plavat.A představte si!!!Já umím plavat i bez držení.Minulí rok jsem to neuměla(spíš mi to nešlo,protože jsem se bála)No řekněte.Jsem šikovná holka ne?!Tak pac a pusu Bekynka!!!

PS.:Na mé stránce teď nebude moc novích věcí,protože je teplo a holka moc nechodí na počítač.Ještě jednou ahoj!!!

08.07.2007

Tak zase!!!Zase jsem se musela nechat cvičit.Je to hrůza!!!Nejraději bych to vodítko překousla a holku bych zakousla .Né to si jen dělám srandu haf.Byla jsem zase celí den venku.Moc mě to bavilo.No teda až na to cvičení.K večeru jsem zase byla z Endíkem na procházce.Už  ani tak moc na Endíka  neštěkám.To jsem šikula co?!Mám pro vás novinku!!!Už mám nové fotky,tak je sem co nejdřív dám!!!

07.07.2007

Dneska mě holka hned ráno učesala.Potom mi řekla že půjdeme ven.Byla jsem hrooozně ráda,protože venek miluju.Holka si sebou vzala piškoty a psí odměny.Tomu jsem ale vůbec nerozuměla.Představte si!!!Měla i vodítko a hračku.Říkala jsem si,že je asi padlá na hlavu.Najednou si mě zavolala,nasadila mi vodítko a řekla ''Teď naší Bekynku budeme zase cvičit''.Ještě jsem se ani nerozkoukala a už povídala.Sedni,čekej,ke mně a potom něco nového.Lehni.No moc mi to ze začátku nešlo,ale už je to lepší.Dostala jsem za to odměny.Mňam.Potom už jsem celí den běhala po zahradě.Večer jsem hnedka usnula...
 
03.07.2007
Dneska ráno jsem se pěkně válela.Pořád jsem ležela na zádech,ale potom jsem měla chuť začít si hrát.Začala jsem ničit mojí novou hračku.Byla to verlyba.No už jí nemám,protože jsem jí celou rozkousala.Pustila jsem se tedy do plyšové želvy.Tu jsem prokousla,vyndala vycpávku a trochu jsem se na tom vyválela.No a ta je už taky v koši.Po obědě jsem se šla vyvenčit.Najednou jsem vyděla něco běžet.Neváhala jsem a rychle jsem na to skočila.Kousla jsem si do toho a vyplivla to.Všichni na mě tak koukali,protože nevěděli co jsem ulovila.Šli se na to kouknou a najednou se zděsily!!!Byla to myš.Normálně jsem chytla myš.Heč.Páníčka mi pak musela umýt pusu.Jsem já to ale šikovná holka co?!Tak ahoj.Haf Haf!!!
 
02.07.2007
 
Dneska ráno jsme šli na procházku.Byl tam i Endík!!!To je můj yorkšírský kamarád.Hrozně se mi líbí.Jsou mu teprve 3 měsíce.Je nádhený!!!Potom jsem byla dlouho venku.K večeru mě zase holka vzala na procházku a zase z Endíkem!!!Představte si že nechodí do školy!!!To je ale dobře protože nejsem doma sama.Jinak ucho už mám v pořádku.Pápá
 
03.06.2007
Haf.Já vím že jsem dlouho nenapsala,ale zlepší se.Packu na to.Dneska si holka všimla že mám v jednom uchu hroznou špínu.Jeli jsme tedy hned k veterináři.Potkala jsem tam táákhle velkýho psa.No málem jsem se zbláznila!Tak pak mě tam teda dali na ten stůl a veterinářka se mi tam koukla.Řekla že mám zánět a hned vzala kleštičky na které dala vatu a hezky mi to asi pětkrát vytřela.To se mi tak líbilo že jsem se ani nebránila!Dala mi kapky a představte si!Čtrnáct dní mě s tím budou otravovat a pak tam musím znova!No hrůůůza.Pak jsem asi hodinu klepala hlavou protože mě to hrozně svědilo.A představte si!Panička mi za to koupila balíček žvíkacích kostiček a já jsem hned jednu dostala.Nejdřív jsem jí kousala a pak jsem se o ní pěkně drbala.A ještě něco!Páníček říkal že pojedeme do Chorvatska a tak se ptal veterinářky.Ta řekla že můžu jet klíďo píďo.Jen mi dají nějaký čip.Na cestu mi mají dát čtvrtku kinedrilu aby jsem spinkala celou cestu.Tobude žůžo,ale prý budu oblbnutá.To bude švanda.Už se hroozně těším.Tak haf a packu na to že vám sem budu chodit psát častěji.Hafhaf.
08.04.2007
 
Dneska jsme barvili vajíčka.Já to vůbec nechápu k čemu jim to bude.Říkaj ža zítra budou Velikonoce,ale já přeci nevím k čemu takové Velikonoce jsou?!Nezajímala jsem se o to.No zítra uvidím.
07.04.2007

Dneska jsme šli hned ráno k babičce a natírali jsme beránky.Povedli se nám.Já,ale stejně většinu času prospala.K obědu jsem dostala krůtí konzervu mňám.Vrátili jsme se až ve čtvrt na čtyři.Z páničkou,holkou a Petrou jsme lítali po zahradě.A pak se to spalo.....

06.04.2007

Jéé holka a kluk nejdou pryč!To je divný,říkají že mají velikonoční prázdniny,ale tomu teda vůbec nerozumím.Hlavní je že jsou doma.Spala jsem do 11 hodin.To se mám co?Přijela Petra to je sestřenice z Prahy.Hned jsem jí musela oblízat.To mě baví.Protože je hezky,šli jsme po obědě na zahradu a byli tam do večera.To se mám co?

 

 

 Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek